Jablko s rýžovým krémem

4 porce | Pro oslabenou slinivku je tento dezert velmi vhodný.

Ingredience:
 • 4 větší jablka
 • rýžový krém připravený dle receptu u jablečného dortu
 • třešňový džem bez přidaného cukru

Na sváteční odpoledne můžeme připravit snadný a chutný dezert z dušených jablek. Jablka oloupeme a vykrajovátkem vyjmeme jádřince včetně stopek a okvětí. Spodek jablek zkrojíme, aby pak dobře stála na talířku. Připravená celá jablka dáme do vyššího hrnce, podlijeme vodou a dáme je pomalu dusit. Neochucujeme.

Jablka budou udušena dle velikosti za 3–4 minuty od varu. Hlídáme, abychom je úplně nerozvařili. Udušená jablka velice opatrně pomocí dvou lžic vyjmeme a dáme na talířky a do chladna. Místo po jádřinci vyplníme oříšky a džemem bez cukru.

Sladkou šťávu z dušení jablek můžeme použít místo vody na přípravu rýžového krému, kterým na talířku jablka nahoře a dokola ozdobíme. Postup na jeho přípravu je podrobně popsán u receptu na Jablečný dort bez cukru. Množství rýžového krému dle zmíněného receptu by mělo vystačit na ozdobení 4 porcí jablečných dezertů.

Rýžový krém můžeme třeba obarvit ještě kakaem nebo karobem, chceme-li mít krémové pusinky tmavé. Dle vlastního zvážení můžeme ještě přizdobit kousky džemu nebo sušeným ovocem.

Jablko s rýžovým krémem je lehký a slavnostní dezert.

Poznámka: Tento dezert jsem nazvala pro sebe jako „pohlazení pro moji slinivku“. Je lehce stravitelný a slinivku vůbec nezatíží. Určitě ale bude chutnat všem.

Marmelády a džemy bez přidaného cukru si občas připravím sama a nebo je kupuji v prodejnách se zdravou výživou.

Sdílení

  8 857 zobrazení článku
  O autorce

  Zanechte odpověď

  *