Malinová zmrzlina bez cukru

2 porce

Ingredience:
 • 250 g čerstvých malin + 50 ml vody na vypláchnutí mixéru
 • 50 g sušeného sojového nápoje „Zajíc“ s příchutí smetany
 • 100 g tekuté sojové smetany z krabičky
 • 1–2 malé odměrky z krabičky „Sladkého polibku“ na oslazení

Je pomalu konec léta, ovoce je na trhu dostatek, a tak stačí jen vybírat, co dobrého si z něho připravíme. Tentokrát jsem neodolala a koupila celou „vaničku“ překrásných malin, a začala jsem vymýšlet, jak z této nádhery vykouzlit zmrzlinu, která bude sladká i bez cukru.

Maliny mají dost zrníček a ty by ve zmrzlině byly na překážku. Proto maliny rozmixujeme, trochou vody vypláchneme i zbytky z mixéru a vše slijeme do menšího hrnce a krátce povaříme, jen tak, co to začne pěnit.

Pak ještě za tepla přepasírujeme přes hrubší sítko, abychom odstranili zrníčka.

V teplé malinové drti rozpustíme sojový nápoj a necháme vychladnout. Pak již jenom metlou vmícháme tekutou sojovou smetanu, která dodá nádhernou smetanovou příchuť celé zmrzlině, osladíme špetkou „Sladkého polibku“ a polotovar je hotov.

Malinovou kaši nalijeme do tvořítek na led a necháme zmrazit. Před podáním jen mírně rozmrazíme, vyklepneme a servírujeme v pohárech.

Přeji dobrou chuť!

Poznámka: Malinová zmrzlina je trochu pracnější na přípravu, ale stojí za to. Máme-li alergii na mléko, doporučuji dobře vybírat sojovou smetanu. S názvem Cucina je sice výborná, ale obsahuje i sušené podmáslí jako mléčnou složku, a tudíž bude asi nevhodná. Jsou však k dostání i čistě sojové.

Malinová zmrzlina v množství asi poloviční porce neublíží ani oslabené slinivce. Vyzkoušela jsem to na sobě, když jsem ji připravovala pro focení :-)

Výrobek ze stévie Sladký polibek se, dle mých zkušeností, nehodí zas tak úplně na oslazení všeho. Někdy zanechává takový cizí „ocásek“ chuti, což můžeme vnímat negativně, ale zde u této zmrzliny a konec konců ani u jahodové jsem jinou chuť vůbec nezaregistrovala. Byla téměř k nerozeznání od slazené cukrem.

17 314 zobrazení článku
O autorce
2 Komentářů
 1. LENKA Odpovědět
  Dobrý den, máte úžasné recepty, oslabenou slinivku nemám, ani bezlepkovou dietu, pouze jím zdravě a Vaše recepty mě nadchly!! Mohu se zeptat čím mohu zaměnit často zmiňovaný sušený nápoj Zajíc? Tekuté mohu zaměnit za klasické mléko, smetanu? A sušený napoj za sušené mléko nebo jak? Prosím poradíte? Děkuji moc!
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji milá LENKO. Děkuji za slova v úvodu. Sušené nápoje lze zaměnit za tekuté nápoje, raději obilné. Kravské mléko se právě snažím vylučovat, i když ještě sýry a tvaroh toleruji. Proto jsou recepty i jiné. Ano, upravit se je určitě můžete k obrazu svému :-) Ostatní informace jak a co nahradit také najdete jak v článku o náhradách mléka tak pak i v komentářích pod ním. Zdravím. Alemari

Zanechte odpověď

*