Minerály v koloidní podobě

Minerály v koloidní podobě

Pokud jsme zdraví, většinou ani neuvažujeme nad tím, jak naše tělo funguje a co ke svému životu nezbytně potřebuje. Kdo z nás ví, zda dává tělu potravou dostatek minerálních látek?

Naše tělo si neumí samo minerály vytvořit, je zcela odkázáno na jejich příjem stravou. I když je potrava ta nejpřirozenější podoba živin s obsahem minerálních látek, může se nám stát, že i z ní jich nezískáme dostatek. Vlivem stálého zhoršování životního prostředí, kdy je půda čím dál více vyčerpávána, kdy jsou díky chemickému hnojení ničeny půdní bakterie, je minerálních látek v půdě stále méně. Bylo již zjištěno, že půda obsahuje mnohdy až o 85 % méně živin než před 100 lety. A není tedy divu, že našim předkům strava co do obsahu minerálů plně dostačovala a nám už nikoliv. Tehdy vypěstované potraviny byly ještě na minerály bohaté, protože jich bylo i v půdě dostatek.

V současnosti může snadno dojít k tomu, že díky našemu hektickému životu, stresům a i když přijímáme kvalitní a zdravou stravu, nemusíme mít minerálních látek za všech těchto okolností dostatek.

Hledáme potom cestu, jak je nějakým náhradním způsobem doplňovat, protože když nám chybí nebo není zaručen jejich ideální poměr v potravě, může to tělo přivést k závažným onemocněním. Lidé často trpí nedostatkem vápníku, železa, zinku a hořčíku. Na druhou stranu je však nebezpečná i nadměrná konzumace minerálů, například sodíku a draslíku.

Pakliže se začínáme rozhlížet, co do těla přidat z přípravků pomocných, zjistíme, že si ani nemůžeme vybrat. Přídavných minerálů se nabízí celá řada a jsou dostupné nejen v lékárnách, ale i ve zdravých výživách a též na internetu. Ale vyznejte se v tom všem, když některé jsou doporučovány jako lepší a výrobci se v reklamách jen předcházejí. A mnohdy ani netušíme, zda a do jaké míry jsou účinné a vstřebatelné.

Před čtrnácti lety mi moje terapeutka doporučila koloidní minerály Jurassic Minerals coby doplněk stravy pro kvalitnější návrat ke zdraví. Jsem původně chemik a tehdy jsem okamžitě pochopila, že to je ta nejlepší forma minerálů, protože, jsou-li v koloidní podobě, je zaručena jejich vysoká vstřebatelnost.

Neměla jsem o tomto přípravku do té doby ani zdání a i díky němu jsem návrat ke zdraví zvládla a jsem tam kde jsem a mohu dělat tuto práci. Užívala jsem koloidní minerály několik let nepřetržitě a pak již jen, když jsem na ně někde narazila. Tehdy se začaly nějak z trhu vytrácet a jsem moc ráda, že jsem je opakovaně objevila v době, kdy jsem si myslela, že pro ně budu muset vycestovat za hranice.

Jurassic minerály se mohou stát pro tělo doopravdy výborným pomocníkem a protože jsem je našla po delším pátrání i u nás v republice, ráda bych vás s nimi seznámila a také vám je doporučila.

Níže v článku se dozvíte další informace a i kde jsou k dostání. Ale pro seznámení se s podrobnostmi bude třeba něco předeslat.

Trochu teorie

Minerály se v přírodě nevyskytují jen v anorganické podobě, ale jsou součástí i živých organismů. Neustále se recyklují, nikdy se neztratí. Půdní bakterie přeměňují anorganické částice minerálů do podoby využitelné rostlinami. Rostliny je pomocí kořenového systému a v procesu fotosyntézy přetváření do organické koloidní podoby, přijatelné a dobře vstřebatelné pro zvířata i člověka. Koloběh minerálů nekončí ani smrtí živých organismů, v podobě rozložených těl se opět minerály vrací do půdy.

Naše tělo a trávení není stavěno na to, abychom mohli jíst přímo skálu, neboli anorganickou podobu minerálů, ta je pro nás nestravitelná. Člověk může doplňovat minerály pouze z potravy rostlinné nebo živočišné, a tímto je zaručena téměř stoprocentní vstřebatelnost minerálních látek.

Je dobré vědět, že

lidské tělo je tvořeno celou řadou nejrůznějších prvků. Nejdůležitější jsou základní stavební látky tzv. prvotní – uhlík, kyslík, vodík a dusík – tvoří 96 procent našeho těla a najdeme je zakomponované především do bílkovin a tuků.

Zbývající procenta jsou zastoupeny dalšími prvky jako jsou vápník, hořčík, fosfor, sodík, draslík, ty jsou v těle přítomny také ve větším množství, ale kromě nich jsou v těle i stopové prvky, které jsou nutné i ve velmi malých dávkách, např. křemík, měď, selen, mangan, zinek atd.

Minerály a stopové prvky plní v našem těle velmi důležitou roli při syntéze DNA, která odpovídá za replikaci a duplikaci buněčných struktur. Slouží též jako katalyzátory, přičemž výrazně podporují funkci enzymů, zvyšují využitelnost vitaminů a jiných látek nezbytných pro výživu člověka.

Něco k výživě

Možná je vám známo, že lidské buňky se v těle neustále obnovují. Staré odumírají a tvoří se nové a k tomu je zapotřebí soustavného přísunu živin. Je pravdou, že se nám během sedmi let obnoví všechny buňky, s výjimkou mozkových buněk a i když se tak děje bez našeho vědomí, je už na nás z jakých surovin formou stravy své tělo stavíme a obnovujeme. Pravidelná obnova buněk je přitom důležitým předpokladem pro dlouhověkost a vitalitu člověka.

Základ výživy lidského organizmu tvoří asi 60-70 minerálů, 16 vitamínů, 12 aminokyselin a 3 mastné kyseliny. Organizmus tyto živiny potřebuje, aby mohly dobře fungovat procesy látkové výměny, na kterých se minerály také podílejí. Jsou stavebním materiálem kostí a zubů, řídí hospodařeni s vodou v těle a jsou nezbytné pro funkci nervů a svalů. Také nás ochraňují před stresem a účinky znečištěného životního prostředí svými detoxikačními vlastnostmi. Spojují se s bílkovinami, mastnými kyselinami a vitamíny v rozmanitém množství tvarů a struktur, seřazují stejné komponenty originálními způsoby. Bez těchto látek není život možný.

Pokud nebyly porušeny ekosystémy v přírodě a byl v dostatečné míře zajištěn koloběh minerálů, které se dostávaly z rostlin na náš stůl v podobě přírodní nebo přetvořené při přípravě pokrmu a také v podobě živočišné z živočichů, živících se těmito rostlinami, fungoval přirozený přísun minerálů i do lidského těla.

Naši předkové prostě konzumovali potraviny s vyšším obsahem minerálních látek, vitamínů a stopových prvků než my dnes. Jedli potravu přirozenou, nekonzervovanou chemicky, nemraženou, plnou i vitamínů. Lidé dneska většinou nakupují v supermarketech a jejich strava je mnohdy na míle vzdálená zdravotním a výživovým doporučením. Žijeme ve znečištěném prostření, bojujeme s volnými radikály, s chudokrevností, s odvápněním kostí, s hormonálními poruchami, s oslabenou imunitou a dalšími civilizačními chorobami. Toužíme se dožít vysokého věku, ale nechceme-li současně trpět výše uvedenými potížemi, je nutno se rozhlížet po tom, jak si kromě zdravé stravy ještě pomoci nejen s prevencí, ale i v případě onemocnění.

Naše tělo je malá chemická laboratoř a stále se snaží udržet rovnováhu vnitřního prostředí v optimální hladině, aby zajistilo co nejlepší chod organizmu. Je také schopno po určitou dobu pokrýt nedostatek minerálů ze svých zdrojů. Sahá pak ale na minerály do svých orgánů, především do svalů, jater, ale i kostí.

Multiminerální přípravek Jurassic Minerals+

splňuje ta nejnáročnější kriteria a parametry, je v čisté přírodní rostlinné podobě, neobsahuje chemické konzervanty, barviva a stabilizátory. Působí kladně na srdce cévy, kosti nervy, psychiku, imunitu, svalové napětí. Pomáhá udržovat chemickou rovnováhu, detoxikaci, podporuje hojení ran. Při jeho výrobě nebyly použity žádné syntetické látky, protože obsažené minerály jsou čerpány z nalezišť z prehistorický zdrojů (zkamenělé deštné pralesy) a jejich účinky mají natolik zřetelný vliv na zdraví, že se staly předmětem zkoumání.

Přípravek Jurassic Minerals+ obsahuje komplex 69 minerálů, stopových prvků a vitamín C v koloidní formě. Obsažené minerály jsou skoro unikátní co do vstřebatelnosti. Ta je nesrovnatelná s běžně dostupnými přípravky, neboť koloidní roztok je pro tělo nejvhodnější. Obsahuje částečky, jež jsou až 600 x menší než červené krvinky a tudíž snadno prostupné přímo až do buněčných struktur. Minerály jsou výjimečné i lahodnou příchutí a vůní mučenky, která je známá i jako bylina příznivě působící na nervovou soustavu.

Velkou výhodou koloidních minerálů je skutečnost, že si tělo bere ze škály přítomných prvků především ty, které v těle chybí a ostatní jsou přirozenou cestou z těla vyloučeny. Nehrozí zde předávkování, nedochází k ukládání v podobě usazenin. Koloidní forma a přítomnost velkého množství minerálních látek a stopových prvků jsou zárukou pokrytí i prvky, které se v naší stravě vyskytují již velice vzácně nebo vůbec ne a přitom jsou právě ve stopovém množství potřebné.

Minerály Jurassic pomáhají jako kompletní podpora imunitního systému:

regenerují celé tělo

posilují centrální nervový systém, zlepšují paměť

pozitivně ovlivňují průběh osteoporózy a mají vliv nejen na stav kostí, ale také na stav zubů a nehtů

působí příznivě při křečových žilách, mají vliv i na krvetvorbu

pomáhají při nedostatku železa a při anémii

při problémech s hormonálním systémem a trávicím ústrojím

působí při zánětlivých stavech bakteriálního a mykotického původu

také při křečích v nohách a v bederních oblastech

při celkovém oslabení, ztrátě energie a snížené odolnosti

při depresích, neurózách nespavosti

a jsou doloženy i další účinky…

Po dlouhou dobu v letech minulých jsem neměla problém Jurassic minerály sehnat přes internet, ale pak jsem na pár let ztratila jejich zdroj a asi tak před rokem jsem se po nich začala shánět opakovaně, žel dlouho bez úspěchu. Nevěřím na náhody, protože jsem je nakonec objevila a to téměř kousek od Brna :-) Někdy to tak je, že člověk chodí jako slepý a až ten čas dozraje, tak prohlédne.

Nyní, když už vím, kam se pro ně obrátit, vám o nich píšu, protože vám mohou mnohým  pomoci na cestě ke zdraví nebo jak si své zdraví vylepšit a udržet.

Koloidní minerály Jurassic Minerals+ zakoupíte v internetovém obchůdku na webu Zdravíčko, který navíc najdete i na mé hlavní stránce v sekci Partneři :-)

Co více dodat? Jen to, že se jedná o stoprocentně přírodní, vysoce účinný multiminerální výživový doplněk bez nežádoucích vedlejších účinků. Je tou nejlepší prevencí proti mnoha nemocem.

Přesný výčet všech obsažených minerálů najdete níže v tabulce. Konkrétní působení jednotlivých prvků v lidském těle je zpracováno pěkně přehledně přímo na stránkách zmíněného webu.

Jak tyto minerály, tak i celý obchůdek pana Zdeňka Frajmana mohu vřele doporučit. Budete překvapeni nejen množstvím informací, ale i sortimentem dalších účinných přípravků, které u pana majitele v obchůdku najdete.

Přeji všem hodně zdraví, protože to je to nejcennější co v životě máme a o co je nutno stále a soustavně pečovat.

Vaše Alemari

Doplněno dne 12.10.2017: Tabulka se složením byla vzhledem k zastaralým a nesprávným údajům o složení stažena. Přesnější údaje může poskytnout prodejce nebo dovozce. Děkuji za pochopení. Alemari

39 377 zobrazení článku
O autorce
38 Komentářů
 1. zdenka Odpovědět
  Dobra den, velmi zajimave poznatky a clanek. Chci se zeptat jaky je rozdil mezi koloidnim stribrem a koloid. mineraly. dekuji zdenka
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den milá Zdenko. Děkuji za vyjádření k mému článku. Co se týče rozdílu, ano je a docela zásadní a to v obsahu minerálů. Koloidní stříbro je koloidní roztok pouze stříbra, kdežto koloidní minerály jsou roztok cca 69 různých minerálů. Jinak forma je stejná, koloidní disperze částeček ve vodě. Když se podíváte na zmíněné stránky na ty minerály, tak zjistíte, že v jejich složení je stříbro také, ale jen v malém množství. Minerály mají širší použití na celkovou regeneraci, koloidní stříbro má již použítí cílené na určitý problém. Je více na potíže infekčního a zánětlivého charakteru, ale i na podporu těla, ale nedají Vám třeba ani vápník ani hořčík, který je v koloidních minerálech obsažen ve velkém množství ve své koloidní podobě. Užívání koloidního stříbra je však na Vaši odpovědnost, není doporučováno lékaři. Koloidní minerály můžete užívat bez obav. Alemari

   P.S: Po Vašem dotazu jsem ještě přidala přímo k článku obsah minerálů v tomto přípravku. Možná to bude takto zřetelnější :-)

  • henryho Odpovědět
   Koloidní stříbro jsou maličké částice a ionty čistého stříbra suspendované v čisté deionizované vodě (bez elektrických nábojů). Mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou v soustavném pohybu. Často se mezi vědci hovoří o tom, že částice stříbra se v organismu projevují jako "stříbrné střely", (mají silný kladný náboj, zatímco většina choroboplodných zárodků má náboj záporný). Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem, který lidstvo zná.
   • Alemari Odpovědět
    Děkuji Vám za odborný výklad a vysvětlení. Nechtěla jsem se více rozepisovat kolem stříbra, ale máte pravdu... Je to tak. Zdraví Alemari
  • Tomas Odpovědět
   Koloidy jsou částice, které svou velikostí spadají do rozmezí 1 nm až 500 (někdy uváděno až 1000) nm. Jedná se o disperzi částic stříbra, příp. jiných minerálních prvků o této velikosti, v destilované (deionizované) vodě. V ČR (ale i EU, USA..) je povoleno pouze vnější užití koloidního stříbra, vnitřní použití je medicínsky zakázáno. Stříbro působí toxicky, v těle se hromadí (tělo jej neumí odbourat). Uživatelé,k teří jej užívají vnitřně dostávají šedomodré zabarvení a mají problémy s játry, ledvinami, nervovými problémy a řadou jiných vážných poruch. Na rozdíl od zde uvedených a inzerovaných minerálů stříbro rozhodně nepijte!
   • Alemari Odpovědět
    Není se třeba tolik obávat. Sama jsem se koloidním stříbrem léčila a vždy s úspěchem. A nemám žádné šedívé zabarvení kůže. Osobně se nebojím. Problémy a šedé zabarvení kůže může vzniknout při nadměrném užívání. Ale jinak je stříbro dobrým pomocníkem, pakliže máme na myslí uvedená nebezpečí a nepřeháníme to s užíváním. Ale to je jenom můj osobní názor a též zkušenost a proto je také užití stříbra vždy jen a jen na odpovědnosti každého jedince, který jej chce vyzkoušet na nějaký svůj zdravotní problém.

    Užití koloidních minerálu, ke kterým bych se ráda vrátila, protože jich se článek týká :-), je tělu prospěšné. Alemari

 2. Eva M. Odpovědět
  Dobrý den, Alemari, chci se zeptat, zda je užívání tohoto přípravku bezpečné i pro lidi s roztroušenou sklerózou a s trávicími problémy (slinivka, reflux, žlučník). Děkuji za odpověď. Eva
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji Evi. Co se týče roztroušené sklerózy, doporučila bych obsah prvků v koloidních minerálech konzultovat s lékařem, s tímto onemocněním nemám zkušenosti, i když si myslím, že obsah některých stopových prvků by mohl pomoci. Ale je to jenom můj pocit, určitě to neberte prosím jako radu. Při svých trávicích potížích jsem je užívala bez problémů. Alemari
   • Eva M. Odpovědět
    Dobrý den, Alemari, děkuji moc za odpověď :-) Určitě se zeptám i své lékařky, ale také si nemyslím, že by minerály mohly nějak škodit. Hezký den a díky za Vaše stránky a ochotu pomoci:-) Eva
    • Alemari Odpovědět
     Milá Evi M, děkuji. Alemari
 3. Alena Odpovědět
  Dobrý den, děkuji za článek i celkově za webové stránky. Čtou se samy:-) Co se týká minerálů v koloidní podobě, mohu jen souhlasit. Celá naše rodina (včetně dětí) pravidelně užívá Fytominerál a najednou jsme přestali být "podvyživení" (ve smyslu přijetí, zpracování a využití všech potřebných látek a živin z běžné stravy). Minerály v této podobě jsou velký pomocník… Těším se na další články a přeji hodně zdaru a co nejméně nazlobenou slinivku:-) Alena
  • Alemari Odpovědět
   Děkuji Vám, milá Alenko, za Váše slova a přání zdaru. Jsem ráda, že se Vám stránky dobře čtou :-) Jsem ráda i za to, že je tu další příznivce minerálů. Zdravím. Alemari.

   Slinivka mne díky mému životnímu stylu už skoro nezlobí :-)

 4. zdenka Odpovědět
  Dekuji krasne za podrobne a odborne vysvetleni. Zdravi zdenka
  • Alemari Odpovědět
   Není zač, rádo se stalo :-) Alemari
 5. Petra Odpovědět
  Moc hezký článek, Alenko, díky za něj! :)
  • Alemari Odpovědět
   Díky Petři. Jsem ráda, že se líbí :-)
 6. zdenka Odpovědět
  Dobrý den Alemari, mohla byste prosím poradit, jak užívat minerály. Díky. Zdenka
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji, milá Zdenko. Velice dobře to má popsáno pan Frajman na svých stránkách Zdravíčko, na které se v článku několikrát odvolávám a odkazuji. Má tam uvedeno jak začít s užíváním a i další možnosti užití. Prosím o přečtení tam. Já jsem osobně užívala 15 ml denně ráno na lačno. K užití Vás určitě dovede i Váš vnitřní pocit. Zdravím. Alemari
 7. lucie Odpovědět
  Hezký den, obsahuje přípravek kyselinu listovou? Nevyznám se v chemických názvech. DĚkuji
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji. Dle složení, jak jsem jej studovala, tak neobsahuje. Zdravím. Alemari
 8. EvaVel. Odpovědět
  Hezký den Alemari, mám dotaz. Myslíte, že je bezproblémové užívat koloidní minerály kojící maminkou, jejíž miminko je pouze plně kojené? Nemůže miminko nějak citlivěji reagovat? Předem děkuji moc. Přeji hezký den. Eva.
  • Alemari Odpovědět
   Hezký den též milá Evi. Nebyla jste u mne na kurzu v roce 2010? Jste to Vy? Zdravím Vás. Nu, koloidní minerály na původním letáku měly přímo doporučení jak pro těhotné tak kojící ženy, ale nyní jsem četla přímo na nových zakoupených lahvích, že to není vhodné, tak si pak vyberte...Je pravdou, že minerály mohou pomáhat s detoxikací a to by při kojení asi nebylo vhodné, ale nevím proč si informace odporují. Tázala jsem se právě u dovozce ze Zdravíčka a je to prý změnou legislativy..Takže závěrem. Doopravdy Vám tady neporadím. Zásada opatrnost velí počkat a nadopovat se pak jimi, až po ukončení kojení. Nevím, jak by mohlo miminko reagovat. Mějte se hezky. Alemari
 9. EvaVel. Odpovědět
  Milá Alemari, jsem to já z březnového kurzu 2010.:) Děkuji moc za prověření informací, ještě tedy doporučím kamarádce posečkat, ale za sebe objednám, i když také ještě částečně kojím, již však dvouletou slečnu,tak ta už to jistě zvládne :) Krásné dny. EvaV.
  • Alemari Odpovědět
   Zdravím Evi, dobře, zkuste to a kamarádka ať trošku počká...Oni se výrobci asi musí také chránit...Jsou změny v legislativě v EU, nesmí se nic doporučovat a psát účinky, tak to je možná také tím. Mějte se hezky. Alemari
 10. Ilona Odpovědět
  Dobrý den, po Vaší chvále koloidních minerálů jsem se rozhodla je vyzkoušet. Už mám druhou láhev, ve které se na dně dělá tmavá usazenina. Nevíte čím může být způsobena? Nemůže ta usazenina vznikat špatným skladováním? Nejsem si jistá, jestli se mi ty minerály nekazí, mám je dále používat? Děkuji za odpověď.
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji. Otevřená láhev koloidních minerálů se skladuje v ledničce, zavřenou můžete mít při pokojové teplotě. Ověřovala jsem si jinak informace u dovozce, pana Frajmana, a bylo mi sděleno následující...

   Usazenina na dně se tvoří zcela přirozeně, není to na závadu, za změnu barvy může koloidní forma roztoku. Nemění se skupenství, složení. Chuť je taková zemitější. Tyto minerály se mohou dále užívat. Po otevření je vhodné minerály skladovat ve chladničce a spotřebovat do 2 měsíců. Jinak i celé koloidní minerály časem mění barvu. Vždy nově nakoupené máme světlé a postupně tmavnou.

   Sama z dlouholeté zkušenosti vím, že se nekazí. Zdravím. Alemari
 11. Michal Odpovědět
  Dobrý den, kdo je prosím výrobce tohoto přípravku ? Děkuji Michal
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý večer pane Michale. Momentálně nemám doma žádné minerály a tak se nemohu přesně podívat na výrobce. Zkuste se dotázat přímo u pana Freimana z článku. Odpoví Vám přesněji. Vím jen to, že se dováží z Ameriky. Zdravím. Alemari.
 12. Zdeněk Odpovědět
  M.B.I. Nutraceuticals Utah
  • Alemari Odpovědět
   Děkuji Vám pane Zdeňku za upřesnění. Zdravím. Alemari
 13. Aneta Odpovědět
  Dobrý den Alemari, právě jsem si objednala tyto koloidní minerály. Vzhledem k trávicím obtížím mám velmi omezený výběr potravin (v současné době v podstatě přežívám na ovesných vločkách), tak jsem chtěla tělu doplnit alespoň něco v rámci doplňků stravy. Píšete, že v těchto minerálech je obsažen i vit. C. V tabulce, kde uvádíte složení, ho nevidím, nebo se špatně dívám? Moc děkuji, zdraví Aneta.
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý večer přeji Anetko. Dívala jste se dobře. V tabulce jsou uvedeny jenom minerály, tedy jednotlivé obsažené prvky, nikoliv vitamíny. Např. ve složení je ještě i výtažek z mučenky a ten neuvádím asi nikde. Také fruktózu. Informaci o vitamínu C jsem čerpala ze zdroje od pana dovozce, tam kde jste koloidní minerály asi i Vy nakoupila. Zdravím. Alemari
   • Aneta Odpovědět
    Aha, moc děkuji za odpověď. Stačí tedy jeho množství v denní dávce, nebo je vhodné ještě doplnit jiným prostředkem. Hezký den, Aneta.
    • Alemari Odpovědět
     Milá Anetko, tak přesně Vám to neřeknu. Je různé, zda je člověk nemocen nebo zdravá, jaké je roční období, zda je léto a více se potíme a ztrácíme minerály i potem atd. Starší lidé mohou ještě i doplnit něco co jim chybí. Uváděné denní množství je doplnění minerálů spíš bych řekla jako to co nám už ve stravě chybí, vzhledem k tomu, že je půda již také vyčerpána a minerály se nedostanou v potřebné míře do rostlin. Zdravím a přeji též hezký den. Alemari
 14. Larisa ratajova Odpovědět
  Dobrý den. Jak dlouho se dají minerály používat bez újmy na zdraví? Děkuji Larisa
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji. Nevím o žádné újmě na zdraví. Tělo si vezme vždy jen to co potřebuje. Jednu dobu jsem je užívala denně a bylo to určitě víc jak pár let. Kdybych měla dostatek financí, užívala bych je co nejvíce. Žádnou újmu jsem nezaznamenala, ba naopak, pomáhaly mi v mnoha směrech při těžké zdravotní anabázi. Alemari
 15. Martin Odpovědět
  Hezký den, mohu poprosit o zaslání složení koloidní minerály Jurassic Minerals, kdo to vyrábí, zda je zaručena nezávadnost, z čeho se vyrábí, zda to někdo kontroluje atd....děkuji
  • Alemari Odpovědět
   Dobrý den přeji pane Martine. Váš mail jsem přeposlala dodavateli, panu Frajmanovi, a určitě Vám rád vše odpoví. Obraťte se tedy přímo na něj. Já jsem také jen uživatel. Určitě ale vnímám nezávadnost tohoto výrobku a též že podléhá přísné kontrole. Zdraví Alemari

Zanechte odpověď

*