Robi maso lze upravovat na mnoho způsobů a určitě si vždy pochutnáte. Někdy není nutné vymýšlet složitou variantu a připravíte výborný pokrm jen z toho co nabízí lednice. Možná máte mražený hrášek a nějakou dobrou hořčici k dispozici, nu a také robi nudličky a pak můžete začít vařit.
Robi nudličky rozebereme a pokapeme olivovým olejem. Okořeníme uvedeným kořením, zakapeme sojovou omáčkou Tamari, následně pak lehce dosolíme a necháme odležet alespoň dvě hodiny.
Bulgur promyjeme ve studené vodě, podobně jako rýži, zalijeme jej čistou vodou, přidáme špetku tymiánu a dáme vařit. Vody dáváme dvakrát více než je objemové množství bulguru. Bulgur osolíme a uvaříme „al dente“ a pak dáme „dojít“ do deky nebo do peřin, abychom jej udrželi v teplém stavu do doby podání jídla.
V nerezovém hrnci orestujeme na oleji pokrájenou cibuli. Přidáme naložené robi maso a osmahneme, při míchání přidáme hrášek, podlijeme horkou vodou a necháme 15 minut dusit pod pokličkou. Kontrolujeme, zda se voda nevyvařuje a případně ještě podléváme.
Zahuštění provedeme maizenou rozmíchanou ve vodě a vše ještě povaříme 2 minuty. Zakápneme mírně sojovou omáčkou Tamari a celé závěrečné dochucení završíme přídavkem hořčice, která omáčku pikantně zvýrazní. Po přídavku hořčice již vaříme jenom velice krátce, spíš již jen prohřejeme.
Uvařený bulgur vyjmeme z místa, kde jsem ho uchovávali :-) a před podáním jej omastíme lžicí slunečnicového nebo kmínového panenského oleje a zlehka ho celý promícháme.
Hotové jídlo servírujeme s bulgurem a obložíme drobnými rajčátky a čerstvou petrželovou natí.