Podobné polévce říkávala moje maminka, že je to falešná kuřecí. Líbilo se mi vždy, že má krásně žlutou barvu. Jako zavářku jsem zvolila jáhly a tak je tato polévka velice vhodná při překyselení a současně i do dietního režimu. Sytost polévky lze ovlivnit množstvím použitého „ghí“.
Očištěnou zeleninu nastrouháme a promícháme nejlépe ještě v míse. Cibulku očistíme a nakrájíme na jemno. V kastrolu rozpustíme lžičku přepuštěného másla ghí a na něm orestujeme nejdříve cibulku.
Přidáme nastrouhanou zeleninu a vše za míchání restujeme tak dlouho, až nám na tuku začne zelenina měknout a pouštět i barvu. Podlijeme vodou a nyní osolíme a přidáme koření. Bujón ještě nepřidáváme, ten přijde na řadu až skoro v závěru. Je jenom na posílení zeleninové složky.
Zatímco se zelenina přivádí k varu, přebereme si jáhly. Jáhly odděleně na sítku 2 x spaříme vařící vodou a pak je přidáme k zelenině a promícháme. Opět přivedeme k varu a vaříme od varu cca 15 minut a přidáme rozdrobený kousek zeleninového bujónu. Vše povaříme ještě 5 minut a zkusíme, zda je již zelenina spolu s jáhlami měkká. Podle množství odpařené vody můžeme nyní polévku doplnit právě převařenou vodou v množství asi tak 100 ml.
Hotovou polévku odstavíme ze sporáku a necháme mírně zchladnout. Vyjmeme kuličky nového koření a bobkový list a dochutíme sojovou omáčkou a kmínovým olejem. Nakonec dodáme do polévky čerstvou nebo mraženou petrželovou nať.
A již jen servírujeme. Čerstvá polévka je nejchutnější.
Přeji dobrou chuť!
S tou knížkou je to potíž, vím, ale všechny recepty, které byly uvedeny v kuchařce, jsou obsaženy i zde na stránkách. Kniha je kniha, viďte, a ten internet nemusí třeba jet, ale opakované vydání dle mých představ není v mých možnostech. Což je mi líto. ale mnoho s tím zatím nenadělám.