Besedy & Přednášky

Milí čtenáři !

Srdečně zvu všechny zájemce o virtuální setkání na další večerní besedu, kterou jsem pro vás připravila.
Budeme si povídat o tématech, týkajících se potravin, zdraví a ozdravných kroků.

2.Beseda na téma: Vliv potravy na harmonii těla i ducha
se bude konat v pátek dne 8.3.2024,
Začátek v 19 hodin

  • Malé zamyšlení nad cukrem, solí, bílou moukou, živočišnými tuky a mlékem a jejich vlivem na zdraví.
  • Acidobazická rovnováha a jak ji udržovat. Též vliv naší psychiky na trávení. Kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny.
  • Co s překyselením? Jak je změřit a jak tělu pomoci? Kůra dnů Země. Osobní zkušenosti.

Již od této chvíle se můžete hlásit na besedu opět na můj mail mokra.alena@gmail.com.
Do předmětu uveďte název Beseda – 8.3.2024. V den besedy budu rozesílat link s odkazem na místnost setkání. 
Noví zájemci, prosím přihlaste se na můj mail, jen tak o vás budu vědět a mohu vás vpustit do virtuální místnosti. Děkuji za pochopení.

Přeji krásný víkend a těším se za týden na viděnou.
Alemari

Vydáno dne 1.3.2024

——————————————————————————————————————————————————————————————–

Úvodní setkání s vámi mi přineslo určitá poznání, jaká témata vás mohou zajímat.
Když jsem si však sedla k počítači a hledala inspiraci k obsahu dalších besed, došla mi jedna věc.
Musíme začít pěkně od začátku.

Na mých besedách se budeme věnovat všem krokům, které lze učinit v našem stravování a přístupu k jídlu a vaření tak, aby si člověk zachoval zdraví co nejdéle svým vlastním přičiněním. A nejen krokům těmto, ale i pomocným, když nás již něco v těle trápí. Témat je mnoho, nebudu předbíhat.

Téma první oficiální besedy bude o stravování. O tom proč zachovávat určité postupy a co to přinese našemu tělu za užitek.
Před besedou vám doporučuji si přečíst článek o mých zásadách zde na webu. Mohou vám vyvstat otázky, které můžeme společně prohovořit. Sice během hodiny není možné vše probrat do úplných podrobností, ale mým úmyslem je vzbudit ve vás zájem pečovat i stravou o své tělo a tak předcházet nemocem.
Zvu vás všechny, které téma stravování zajímá a kterým mohou být mé zkušenosti a rady prospěšné, na naše společná setkání. Besedy jsou zdarma.
Pojďme si povykládat o tom jak můžeme pomoci jídlem sobě i blízkým, pro které vaříme.

1.Beseda na téma: Stravujeme se dobře?
se bude konat v pátek 23.2.2024. v úterý 27.2.2024
Začátek v 19 hodin.

  • Máme v naší stravě vše co naše tělo potřebuje? Pijeme dostatečně? Přemýšlíme, zda nám též jídlo prospívá? Máme v hlavě celodenní jídelníček nebo vše řešíme operativně?
  • Vhodné i nevhodné technologie zpracování a přípravy našich pokrmů. Povíme si o stravě čerstvé, vařené, jídlech dušených, pečených, uzených, grilovaných a smažených.
  • Čas k dílu, čas k jídlu. Načasování jídel, kombinace. Dělená a nedělená strava. Naše jedinečnost, aneb nic nelze globalizovat.

Již od této chvíle se můžete hlásit na besedu opět na můj mail mokra.alena@gmail.com.
Do předmětu uveďte název Beseda – 23.2.2024. V den besedy budu opět rozesílat link s odkazem na místnost setkání. Prosím nepředávejte tento link jiným osobám. Pokud se nepřihlásí u mne na mail, nebudou do místnosti vpuštěny. Děkuji za pochopení.

Mějte se krásně. Těším se na viděnou.
Alemari

Vydáno dne 15.2.2024
Upraveno dne 23.2.2024


—————————————————————————————————————————————————————————————–

Moji milí čtenáři a příznivci stránek Vaříme zdravě.

Vím, že jsem vám slibovala v minulosti online setkávání a žel, zůstalo jen při několika besedách přes Zoom na podzim v roce 2021. Prodělání tehdejšího známého onemocnění mne na dlouho dobu vyřadilo a nedovolilo mi pokračovat v této činnosti.
Pokračovala jsem a pokračuji však i nadále ve své činnosti poradenské, která se ukázala jako nanejvýše potřebná. V době, která nás všechny hodně zatížila, se zvýšila i náročnost vše strávit, což se projevilo u mnoha lidí i ve formě potíží s trávením.
Pokud mé znalosti dovolí, pomáhám na Poradně lidem s uklidněním trávení a těla po prodělaném zánětu slinivky a i s uklidněním jejího podráždění, které má mnohdy podobné příznaky.
K doma pořádaným kurzům vaření se vracet již bohužel nemohu. Jsou pro mne náročné především fyzicky, jelikož jsem zajišťovala celý jejich průběh jen v jedné osobě a navíc se mi změnily i podmínky, co se týče prostoru. Ale v setkávání se s lidmi, kteří mají zájem se dovědět i něco dalšího, než to co uvádím na svých stránkách o vaření, bych ráda pokračovala.

Proto v současné době ráda navazuji na původní záměr a otevírám počínaje měsícem únor 2024 opět setkávání online.

Budou to večerní besedy, zhruba jednou za čtrnáct dní, zatím plánuji v pátek v 19 hodin, ale je možný i jiný den. Besedy budou hodinové až dvouhodinové a tato setkání budou zdarma.
Prozatím nebudu vypisovat konkrétní témata, k tomu přistoupím až dle vašeho zájmu, ale na setkání mi můžete položit dotazy, jež vám vyvstanou a obsah besedy se bude od nich odvíjet. Je to zatím povídání jak okolo vaření, zdravého životního stylu, případně i trávicích či jiných potíží a prostě kolem toho, co vás bude právě zajímat.
Mnoho let se zajímám o alternativní způsoby nejen ve vaření, ale i v léčení. Používám již více jak dvacet let urinoterapii, léčila jsem se v minulosti pomocí opakovaných a občas i dlouhých hladovek. Znám účinné přípravky čínské medicíny, též naše bylinky, používám odkyselení, zdravou stravu i adaptogeny. Šířím osvětu o léčení pomocí kurkumy a obkladů z ricínového oleje, s čímž mám zkušenosti z přímého použití ve vlastní rodině.

      Svůj zájem o účast na besedě mi prosím napište na můj mail a já vám pošlu v den besedy link na místnost, kterou pro daný večer otevřu. Pro videohovory používám Google Meet.

Úvodní besedu plánuji na den 9.2.2024 v 19 hodin.

Zájemci o účast na první besedě se mohou již hlásit na můj mail mokra.alena@gmail.com.
Do předmětu prosím uveďte Beseda 9.2.2024.
Termíny besed budu uvádět též v Aktualitách na hlavní straně webových stránek www.varimezdrave.cz.

Přeji krásné dny a na viděnou online se těší
Alemari
vydáno 3.2.2024